Nefertiti Aesthetic Güzellik Salonu Alanya

Ocak 23, 2024·News·8 min·

Alanya’nın  Güzellik Merkezi Nefertiti Aesthetic’e Hoş […]

Alanya’nın  Güzellik Merkezi Nefertiti Aesthetic’e Hoş Geldiniz.

Nefertiti Aesthetic Estetik ve Güzellik Salonu Salonu olarak Alanya’da cilt bakım salonu, Yaşlılık ve Güneş Lekesi tedavisi, Sivilce lekeleri tedavisi, Tattoo Removal (Dövme silme), Sivilce İzi Tedavisi, Selülit masajı, Cilt Canlandırma, İğnesiz Mezoterapi, PRP uygulaması, Piercing, kalıcı makyaj, bölgesel incelme, kalıcı oje ve Medical Ürünleri bulabileceğiniz önemli merkezler arasındadır. Diğer Tüm uygulamalar, tedavi ve hizmetlerimiz için Alanya Estetik ve Güzellik Sayfamızı ziyaret ediniz…

Alanya’nın  Güzellik Merkezi Nefertiti Aesthetic’de  Cilt gençleştirmede yeni nesil teknolojilerle zamanı geri almak, daha genç ve pürüzsüz bir cilt yaratmak mümkün. Daha genç ve daha pürüzsüz bir cilt için fark yaratan, etkili bir cilt bakım rutini geliştirin, cildinizde fark yaratacak anti-aging tedavilerden destek alın.

Cilt Bakımı Neden Yapılmalı?

Cilt bakımı denince akla sadece sorunlu ciltler gelir. Hâlbuki herkes cilt bakımı yapmalı, hatta cilt bakımına 20’li yaşlardan itibaren başlanmalıdır. Böylece cildin gençliğini uzun süre korumak, yaşlanma belirtilerini önlemek mümkün olacaktır. Düzenli bir cilt bakım rutini, leke, matlık, kırışıklık, sarkma gibi problemleri minimuma indirmek anlamına gelir. Unutmayın, güneş ışınlarının yaşlandırıcı etkileri, çevre kirliliği ve doğal yaşlanma sürecine karşı en iyi savunma hattınız etkin bir cilt bakım rutini geliştirmektir.

Kırışıklık Tedavileri

Çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletmede en etkili sistemler, anti-aging uygulamalar. Kırışıklık tedavileriyle cildinizin bugününe olduğu kadar geleceğine de yatırım yapın.

Alanya’nın  Güzellik Merkezi Nefertiti Aesthetic’den güzellik için 25 altın gençlik ve güzellik önerileri…

1. Genç yaşlardan başlayarak etkili bir cilt bakım rutinini benimseyin. Cilt bakımı hakkında doğru bilinen yanlışlardan biri de gençlikte hafif bir nemlendirici dışında bir şey kullanılmaması gerektiğidir. Tam aksine, cilt hücrelerini antioksidanlar, vitaminler ve aminoasitlerle ne kadar erken korumaya başlarsanız o kadar iyi.

2. En etkili anti-aging önlem düzenli olarak güneş koruyucu kullanmaktır. Yaşlanmanın en önemli nedeni güneş ışınlarıdır. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma etkisi olan bir güneş koruyucu satın alın ve mutlaka eczanelerde satılan ürünleri tercih edin.

3. Gençleşmek için yaşlanmayı beklemeyin. Mesela botoks enjeksiyonları eskiden orta yaşlarını geride bırakmış, çizgi ve kırışıklıklarının görünümünü hafifletmek isteyenlerin başvurduğu bir anti-aging uygulamaydı. Bugün artık botoks, ileride oluşacak kırışıklıkları önleyebilmek adına çok daha genç hastalara da önerilen bir tedavi.

4. Başarılı bir işlemin en önemli kriteri herhangi bir şey yaptırdığınızın anlaşılmamasıdır. Çevrenizden “dolgunu ya da botoksunu kim yaptı?” şeklinde sorular yerine ne kadar dinlenmiş ve hoş göründüğünüze dair iltifatlar alıyorsanız doğru yoldasınız demektir.

5. Yılları işinin ehli, yüzünüzü iyi tanıyan bir medikal estetik doktoru ile karşılayın. Genç kalmanın en etkili yolu kendinize iyi bir doktor bulmaktır hangi yaşta hangi sistemden optimum fayda sağlayacağınız, hangi işlemi ne zaman yaptırmanız gerektiği konusunda size yol gösterecektir.

6. Anti-aging tedaviler için klinik seçiminizi doğru yapın. Tercih ettiğiniz klinikte yeni nesil teknolojiler kullanıldığından emin olun. Yeni nesil teknolojiler eskilerine kıyasla hem daha gelişmiştir hem de yan etkileri daha azdır.

7. Dolgun dudakların herkese yakışmayacağını unutmayın! Maalesef herkes hacimli, dolgun dudaklara sahip olmak istiyor. Ama her yüze kocaman dudaklar yakışacak diye bir şey yok! Unutmayın: İyi bir doktor gerektiğinde hastasına hayır diyebilen, ona yakışmayacak işlemler yapmayan doktordur.

8. Hiç çizgisiz, kırışıksız bir cildin sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Belli bir yaştan sonra çizgileri tamamen silmek yüze donuk, doğal olmayan ve yaşlı bir görünüm verir.

9. Yüzünüze ne enjekte edildiğini mutlaka sorun, hatta ürünün ambalajını isteyin. Botoks ve dolguların çok ucuz fiyatlara yapılması, kullanılan malzemenin endüstride kullanılan belli başlı markalardan biri olmadığı şüphesini uyandırır. Bunlar ciddi yan etkileri olabilen, güvenirlilikleri üstüne bilimsel araştırma yapılmamış, kaçak ürünlerdir.

10. En başarılı sonuçlar kombine tedavilerle alınır. Artık yaşlanmanın farklı etkilerine müdahale eden sistem ve tedavileri bir arada kullanmayı tercih ediyoruz. Elastin ve kolajen üretimini artırarak cildi sıkılaştıran, çizgileri hafifleten teknolojiler; yaşla beraber meydana gelen hacim kaybına karşı dolgu enjeksiyonu; mimik kaslarını gevşeterek çizgi oluşumunu mekanik olarak hafifleten ve önleyen botoks… Bu üçlü yaklaşım en iyi sonucu veriyor.

11. Beslenmenin önemini unutmayın! Anti-aging yediklerinizle başlar. Sağlıklı yağlar açısından fakir bir diyetiniz varsa, yeterince protein almıyorsanız vaktinden önce yaşlanırsınız.

12. Daha genç bir cilt için şekeri azaltın. Tatlılar, ekmek, kek, makarna, kurabiye gibi vücudun şeker olarak algıladığı tüm yiyeceklere dikkat! Şeker molekülleri kolajen liflerine bağlanarak liflerin esnekliklerinin azalmasına, cildin yaşlanmasına neden olurlar.

13. Sigara içmeyin, içiyorsanız bırakın. Sigara kadar yaşlandıran bir şey daha yoktur. Dolaşım bozulur, cilde yeterince oksijen ve besin gitmez. Dudak kenarında oluşan ince çizgiler de cabası!

14. Yüzünüzde bir sorun olduğunu düşünüyor ama bir türlü tanımlayamıyorsanız, problem asimetri olabilir. Genelde göz ardı edilen bu estetik sorun hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleriyle, botoks enjeksiyonu ile çözülebilir.

15. Kalıcı dolgu maddelerinden uzak durun. Bu dolgularla ilgili ciddi komplikasyonlar söz konusu. Sakın yaptırmayın! Tercihiniz her zaman hyalüronik asit bazlı, etkisi 5-6 ay süren dolgulardan yana olsun.

16. İleri teknoloji lazer sistemleri ile cilt kalitenizi artırın. Kaslar için egzersiz neyse, cilt için anti-aging lazer sistemleri de odur. Bu sistemler cilt hücrelerini genç tutar, kolajen ve elastin üretimini tetikler. Düzenli olarak bu tedavilerden faydalanan hastalarımın yaşıtlarından çok daha genç göründüklerini gözlemliyorum.

17. Yeni nesil cilt bakım tedavilerinden faydalanın. Eskiden profesyonel cilt bakımı dendiğinde akla derinlemesine temizlik ve nem verici kremler gelirdi. Sürülen aktif içeriklerin cilde nüfuz etmesini sağlayan taşıyıcı sistemler, cildi tahriş etmeyen özel geliştirilmiş peeling ajanları ile bu tedaviler de ciddi anlamda gelişti.

18. Göz çevrenizdeki yaşlanma izlerini silin. Yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yer göz çevresidir. Botoks, göz çevresine uygulanan lazer sistemleri ve ışık dolgusu gibi tedavilerle göz çevrenizdeki yaşlanma belirtilerini önleyin, geri çevirin.

19. Yüzünüzle boynunuz arasında yaş farkı olmasına izin vermeyin. Maalesef en sık yapılan anti-aging hatalardan biri budur. Tüm yatırımınızı yüzünüze yaparak boynunuzu ihmal etmeyin.

20. Gençliğinizi, hiç eskimeyen bir anti-aging uygulamayla, mezoterapi ile destekleyin. Her ne kadar mezoterapi uzun yıllardır uygulanan bir anti-aging işlem olsa da, zaman içinde gelişerek cildin gençliğini korumada altın standartlardan biri haline geldi. Bunun nedeni ise formülün devamlı yeni keşfedilen aktif içeriklerle zenginleştirilmesi, geliştirilmesidir.

21. Elleriniz, yaşınızı ele vermesin. Yaşlanmanın etkilerinin en çok görüldüğü yer ellerdir. Ellerdeki kahverengi lekeleri silmek için lazer sistemlerinden; ellere yoğun nem vermek için mezoterapi tedavisinden; damarlı görünümü hafifletmek için ise hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarından faydalanın.

22. Hücresel nem yaşlanmayı önlemenin en etkili yollarından biridir. Hyalüronik asit ile cildinizi derinlemesine nemlendirin. Yüzeysel olarak uygulanan hyalüronik asit bazlı enjeksiyonları cildi nemlendirmekte son derece etkilidir.

23. Yağ hücrelerini dondurarak yok edin. Bugün artık inatçı yağlardan kurtulmada liposuction kadar etkili sonuçlar veren bir sisteme sahibiz. İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan bu tedavi son on yılın en popüler incelme yöntemlerinin başında geliyor.

24. Genç bir vücut için zayıf olmak yetmez, cildinizin de sıkı ve genç görünmesi gerekir. Vücut cildini sıkılaştırmak, gençleştirmek için geliştirilmiş sistemler sayesinde daha çekici bir siluete kavuşabilirsiniz.

25. Dizlerinizi, dirseklerinizi unutmayın! Eğer belli bir yaşın üstündeyseniz dizleriniz ve dirseklerinizin yaşınızı ele vermesi kaçınılmazdır. Bunlar vücudun en çok hareket eden eklemleridir ve buna bağlı olarak cilt de elastikiyetini kaybetmeye kırışmaya, sarkmaya başlar. Bu bölgelerdeki cildi sıkılaştırmak için radyo frekans tedavilerinden faydalanabilir, hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonlarından yararlanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir